Büyükelçinin Mesajı

Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 19 Ağustos 2011 tarihinde kabine üyeleri ve ailesiyle birlikte Mogadişu’yu ziyareti, oyunun kurallarını değiştiren, Somali’yle yakın bağlarımızı tüm dünyaya duyuran, Türk dış politikasının en önemli açılımlarından birisi olarak tarih yazmıştır. O günden bu yana bir avuç özverili vatandaşımızla birlikte dünyanın en zor görev şartlarının yaşandığı bu coğrafyada Somalili kardeşlerimizin uzun yıllardır devam eden acılarını paylaşmaya ve bu acılara merhem olmaya naçizane gayret gösteriyoruz.

Halkımızın son 60 yılın en büyük kuraklık ve kıtlık felaketini yaşayan Somali halkına gösterdiği derin teveccüh kapsamında toplanan yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında tüm devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşlarımızın sahadaki çalışmalarına mümkün olan en büyük desteği verdik ve vermeye devam edeceğiz.

Büyükelçiliğimizin Somali’de tüm vatandaşlarımızın evi olduğunu bir kez daha hatırlatarak telefon, eposta ve sosyal paylaşım kanallarından her konuda 7 gün 24 saat ulaşılabilir olduğumuzu temin etmek isterim.

Saygı ve sevgilerimle,

 

Olgan Bekar 

Büyükelçi

Cumartesi - Perşembe

09:00 - 12:00 / 14:00 - 17:00

Konsolosluk Çalışma Saatleri: Pazartesi, Perşembe 10:00-12:00
15.10.2013 19.10.2013 Kurban Bayramı